Проточний водонагрівач - це швидке нагрівання води і мінімум займаного простору в квартирі. Як вибрати проточний електричний нагрівач для дому?

На відміну від бойлера проточний нагрівач займає мінімум місця та миттєво нагріває воду. До того ж значно дешевше за будь-який нагрівач з накопичувальним бачком. На які параметри варто звернути увагу при виборі та який проточний водонагрівач купити? Відповідь у нашій статті.

Принцип роботи проточного електричного нагрівача

У проточних моделей нагрівання води відбувається у момент її проходження магістраллю. Принцип роботи полягає в наступному: напір води запускає реле, яке включає нагрівальний елемент (ТЕН). Проходячи через ТЕН, вода нагрівається і виходить на точці водорозбору гарячою. Температура води на вході становить близько 10°З, а на виході може бути від 35 до 85°З залежно від потужності пристрою.

У деяких моделях, в яких встановлені 2 - 3 ТЕНи, нагрівачі можуть працювати як всі одночасно, так і окремо.

Нагрівач якої потужності купити?

З огляду на принцип роботи нагрівача проточні моделі зазвичай роблять дуже потужними. Наприклад, найслабші споживають 2 кВт. Енерговитрати безпосередньо впливає на температуру та швидкість нагрівання води. Чим потужніший пристрій, тим швидше він нагріває воду, а значить, може видати її більшу кількість (потрібної температури).

Хоча багато залежить від виробника, в середньому ж можна виділити таку залежність продуктивності від потужності пристрою:

  • 3 кВт - 1,5 - 1,9 л/хв.
  • 4 кВт - 2 л/хв.
  • 5 кВт - 3 - 3,5 л/хв.
  • 6 кВт - 4 л/хв.
  • 7 кВт - 4,4 - 5,5 л/хв.
  • 20 кВт - 10 л/хв.

Також при підборі потужності пристрою варто враховувати переріз проводки у квартирі. Так, наприклад, проводка перетином 2,5 мм2 витримає навантаження до 5,5 кВт (це максимум, який краще не допускати). Тому для пристроїв більшої потужності потрібно використовувати кабель 4 мм2. Якщо у вашій квартирі або будинку старе проведення алюмінієвим проводом перетином 1,5 мм2, то ставити проточний нагрівач потужніше 3,5 кВт взагалі не можна. При цьому деякі потужні прилади вимагають трифазного підключення до напруги 380, а така мережа є не в кожному будинку.

Яка продуктивність потрібна?

Як ми вже говорили, продуктивність багато в чому залежить від потужності. Однак у характеристиках до нагрівача пишеться цей показник, тому вам не потрібно її вираховувати за якимись формулами.

Важливо, щоб продуктивність приладу відповідала продуктивності водорозбірної точки. Зазначимо, що для умивальника витрата в середньому становить 10 л/хв, а для душу 12 л/хв. Звичайно, знайти проточний нагрівач з продуктивністю 10-12 л/хв дуже складно, та й потужність його буде дуже великою. Що тоді робити? Можна взяти пристрій із продуктивністю 5 л/хв, але при цьому температура на виході буде меншою, ніж заявлено виробником. Наприклад, підключивши до крана безнапірний нагрівач, ми отримуємо продуктивність або 4,5 л/хв з температурою води на виході 60°С або, якщо відкриємо кран на максимум, 9 - 10 л/хв при температурі 40°С. 40 ° С - це цілком нормальна температура, щоб мити посуд або приймати душ.

До речі, якщо вам потрібна вода тільки для побутового використання (наприклад, на сезонній дачі), можна придбати нагрівач, поєднаний із змішувачем. Він дешевший, та й місця зовсім не займає.

У багатьох моделях можна встановити температуру води, щоб не регулювати її вручну.

Де саме потрібна гаряча вода?

Більшість проточних водонагрівачів розраховані на одну точку: наприклад, кран раковини чи душ. Змішувач або лійка можуть входити в комплект. Якщо вам потрібна гаряча вода і для вмивання, і для душу, можна взяти пристрій душ + кран. У таких на виході стоїть трійник, а в комплект входять спеціальні лійка та вилив (гусак).

Зрештою, якщо потрібна гаряча вода відразу у всіх точках водорозбору, беріть нагрівач із банальними різьбовими виходами. Його потрібно буде підключити до магістралі, і тоді користуватися водою як із водопроводу.